Tradycja Sztuki Damasceńskiej ma już ponad 2000 lat. Wraz z upływem czasu rozwijana i udoskonalana, przetrwała do obecnej chwili. Pierwotnie rzemiosło to było doprowadzoną do perfekcji kowalską obróbką metalu pozwalającą uzyskiwać stal o wyjątkowej wytrzymałości. Miecze i sztylety wykonane tą metodą zdobione były przez charakterystyczne, piękne ornamenty. W wyniku Wypraw Krzyżowych sztuka ta dotarła z Bliskiego Wschodu do Europy.

Pracownia 
METALART postawiła sobie za cel ozdabianie metali tą techniką tworząc już nie broń lecz ozdoby, pamiątki i przedmioty użytkowe.

Wyroby wykonujemy na: 
  • mosiądzu
  • stali nierdzewnej
  • alpace (srebro techniczne)
  • miedzi
  • aluminium
- na blachach o grubości od 0,2 mm w dowolnych formatach do wielkości od 1m na 2 m.

Używamy austriackich lakierów piecowych w pełnej gamie barw, a każdy wyrób powlekany jest powłoką ochronną  w celu zabezpieczenia go przed korozją. Maksymalna rozdzielczość naszej techniki wynosi 0,1 mm.

Pragniemy tą drogą przybliżyć Państwu piękno ornamentyki charakterystycznej dla minionych epok. Także motywy wywodzące się ze sztuki ludowej jak też i współczesne kierunki grafiki odtworzone metodą sztuki damasceńskiej dają znakomite efekty estetyczne.

Dzięki doświadczeniu i wysokiej specjalizacji produkujemy NAJLEPIEJ, NAJTANIEJ dla NAJLEPSZYCH!